Maj/Czerwiec 2014

Zaczynając studia parę dobrych lat temu liczyłam sobie kiedy je skończę. Ta data wydawała mi się strasznie odległa. Zastanawiałam się co będzie gdy nadejdzie. Jak będzie wyglądać moje życie, jaka będę ja? Czy zmienię się? Będę mądrzejsza niż na początku, czy może wręcz przeciwnie? Myślałam, że po tylu latach studiów, pod koniec będę gotowa podjąć nowe wyzwania. Z dumą będę opowiadać wszystkim naokoło co osiągnęłam i kim się stałam.

I przyszedł ten czas. Czerwiec 2014. Kończę studia. Te 6 lat było najpiękniejszymi w moim życiu. Przyszedł strach przed nowym, nieznanym, przed zmianami. Boję się, że nie udźwignę ciężaru jakim zostanę obdarowana po otrzymaniu dyplomu. Przeraża mnie ta odpowiedzialność, która mnie czeka. Co ja sobie myślałam na początku? Że jestem fajna, bo studiuję medycynę na najlepszej uczelni w Polsce? Że będzie super, bo będę nosić biały fartuch i stetoskop? Koniec zabawy. Prawdziwe życie się zaczyna.

Boję się. Za 3 egzaminy nie mówcie do mnie pani doktor, bo nie czuję się na to gotowa.

2 myśli nt. „Maj/Czerwiec 2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>